CHP’de Özel’in ilk kampı

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Cumartesi günü yapılacak PM toplantısında bir çalışma takviminin hazırlanması ve buna göre görevlendirmelerin yapılması öngörülüyor. Özel önümüzdeki hafta çarşamba günü de il başkanlarını Ankara’da toplayacak. Bu toplantıda il başkanlarına yerel seçime yönelik talimatlarını iletecek olan Özel, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki 2024 bütçesi görüşme maratonun tamamlanmasının ardından da milletvekillerini kampa alamayı planlıyor. 

CHP’nin toplumsal ve siyasi gelişmelere karşı hızlı ve daha etkin bir muhalefet yapacağı mesajını her fırsatta vurgulayan Özel, bu çerçevede Ankara ve Genel Merkez odaklı bir çalışma yerine, il il dolaşıp, sahada, yoğun tempolu bir mesai yürütecek. 

Solun, sosyal demokrat katılımcı kimliğine vurgu yapacak. Genel Başkan sadece grup toplantılarının olduğu Salı günleri Meclis’te olmayacak. Önemli oturumlarda, önemli kanunların görüşmelerinde de Meclis’e gelecek, sürpriz tepkiler ortaya koyacak” görüşünü dile getiriyorlar.  

Başdanışmanlık olmayacak 

Özel’in genel başkanlığında “başdanışmanlık” müessesinin olmayacağı da belirtiliyor. 

Hatay’a İmamoğlu ile gidiyor

Özel’in yerel seçim öncesinde 81 ili dolaşmayı hedeflediği belirtiliyor. Bu çerçevede ilk ziyaretlerini 12 Kasım Pazar günü Hatay ve Osmaniye’ye gerçekleştirecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Hatay ziyaretinde Özel’e eşlik edecek. Hatay’da il başkanlığını, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek Özel, KİPTAŞ Antakya geçici barınma alanında incelemelerde bulunacak. Depremzedelerle buluşacak. Özel ardından geçeceği Osmaniye’de ise il başkanlığı ziyareti sonrası halk buluşmasında konuşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir