YouTube’a AI tabanlı önemli bir yenilik geldi

Artık albüm kapakları derlemesine bakmak veya kendi görselinizi yüklemek yerine, doğrudan YouTube Music uygulamasından özel oynatma listesi görselleri oluşturmak için artık yapay zekayı kullanabilirsiniz.

Çalma listenizin nasıl göründüğü üzerinde düşünmüş olsanız da olmasanız da, bir görsel tasarlamak ve eklemek aslında artık oldukça basit. Tek yapmanız gereken oynatma listesinin düzenle düğmesine ve ardından mevcut ana görsele tıklamak. YouTube Müzik daha sonra sizi doğa, mizah ve hayvanlar gibi çeşitli kategorilere götürecek. Her biri, seçim üzerine, değiştirebileceğiniz, belirli bir sanat tarzındaki bir köpek gibi, rastgele bir resim seti oluşturacak. Seçenekler arasında geçiş yapın ve beğendiğiniz birini bulduğunuzda onu çalma listenizin yeni kapak fotoğrafı olarak kaydedin.

YouTube’a AI tabanlı önemli bir yenilik geldi

YouTube Müzik’in kullanıma sunulacak diğer güncellemesi, belirli sanatçılar ve çalma listeleri gibi en son dinlemelere hemen geri dönmenizi sağlayan hızlı arama adı verilen bir özellik. Biçim, Spotify’ın ana sayfasının üst kısmını çok andırıyor ancak YouTube, rakibine göre daha fazla seçenek sunuyor gibi görünüyor.

Bu özellikler, YouTube Music’in daha yerleşik hizmetlerle rekabet etmek için yaptığı son girişimlerin devamı niteliğinde; örneğin şarkılarla birlikte takip edilecek yorumlar bölümü ve zamanlı şarkı sözleri ekleme. Yapay zeka destekli özel oynatma listesi görselleri şu anda yalnızca ABD’de İngilizce dil hesaplarında mevcut ancak yakın gelecekte küresel olarak kullanıma sunulması planlanıyor, hızlı arama özelliği ise önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir