Çiğ tüketilince bölgesel yağdan eser bırakmıyor! Fazla kilolardan kurtaran kür tarifi

Özellikle akşam yemeklerine zeytinyağlı bir lezzet olarak katılan pırasa aslında çiğ olarak da tüketilebiliyor.

Üstelik çiğ şekilde tüketilen pırasa vücutta detoks etkisi bırakırken zayıflamayı da kolaylaştırıyor.

Sağlıklı zayıflamanın püf noktası

Bölgesel yağlarınızdan kurtulmak istiyor ve kurtulamıyorsanız bu noktada pırasa yardımınıza koşuyor. Sağlıklı zayıflamanın püf noktalarından biri olan pırasa aynı zamanda toksinleri de vücuttan atıyor.

İçerdiği yüksek lif oranıyla kabızlık gibi sindirim sorunlarına da çözüm getiren pırasa, doğurganlığı da büyük oranda artırıyor.

Su ve ödem atıyor

Yüksek lif oranı sayesinde hazmı kolaylaştıran pırasa, sindirim sistemini düzenleyerek bağırsakların ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasına katkıda bulunur.

Besin değerinin yüksek olmasıyla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerdiği yüksek antioksidan sayesinde vücuttaki fazla suyun ve ödemin dışarı atılmasına yarımcı olur.

Kür tarifi

Limon, su ve çiğ pırasa ile hazırlanan pırasa kürleri, metabolizmayı hızlandırmakla kalmaz ödemi atarak hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Peki bu kürü nasıl hazırlayabilirsiniz?

Bir litre kaynatılmış suya 3 adet pırasayı koyup birkaç dakika pişirin. Hazır olduğunda pırasayı alıp şişeye koyduktan sonra limon suyunu ekleyebilirsiniz. Sabah aç karna bu kürü tüketmeniz metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Çiğ pırasa da yağ yakıyor

Aynı zamanda çiğ tüketilen pırasa hızlı yağ yakımı sağlar ve kilo kontrolüne yardımcı olur. Haftada bir kez tüketilmesi gereken çiğ pırasa aynı zamanda tokluk hissi verir.

İçerdiği K,A,C,B6 vitaminleri sayesinde kemik ve doku gelişimine katkı sağlar.Ayrıca manganez ve demir mineralleri açısından da yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir