İşgalci İsrail’de büyük panik: Batı Şeria’dan Doğu Kudüs’e giriş çıkışları kapattılar

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail, Batı Şeria’dan Doğu Kudüs’e tüm asker kontrollü geçiş noktalarını kapattı.

Kudüs’e giriş çıkışların tümüyle engellendiği, vatandaşların geçiş noktalarında bekletildiği ve Kudüs’e giriş yollarında trafik yoğunluğunun olduğu ifade edildi.

İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’nın bazı bölgelerine geçiş yollarını da kapattığı belirtildi.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, bu sabah İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” operasyonu başlattıklarını ve ilk aşamada 5 bin roket ve havan fırlattıklarını duyurmuştu.

İsrail ordusu da sabah saatlerinden itibaren roketlerin fırlatıldığı abluka altındaki Gazze Şeridi’ne doğru saldırı başlattığını açıklamıştı.

İsrail medyası, Gazze’den düzenlenen roket saldırıları sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 100’ü aşkın kişinin yaralandığını aktarmıştı.

“Savaşı kazanacağız”

Öte yandan İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hamas’ın İsrail’e karşı savaş başlatarak “büyük bir hata” yaptığını iddia etti.

Gallant, Gazze Şeridi’nde etkin Filistin direniş hareketi Hamas’ın İsrail’e düzenlediği roket saldırıları ve sızma operasyonuna ilişkin görüntülü bir mesaj yayımladı.

İsrail Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan mesajında Gallant, “Hamas bu sabah büyük bir hata yaptı ve İsrail devletine karşı savaş başlattı. İsrail askerleri her noktada düşmana karşı savaşıyor.” dedi.

İsrail vatandaşlarını güvenlik talimatlarına uymaya çağıran Gallant, İsrail’in “bu savaşı kazanacağını” savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir